Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
Nominowany do Oscara 'Prorok' zostanie serialem

18.10.2018 8:50

Marco Cherqui z CPB Films łączy siły z Pascalem Caucheteuxem z Why Not Productions. Panowie zamierzają zrealizować serial telewizyjny oparty o znakomity francuski film Prorok z 2009 roku.

Źródło: fdb.pl

Ocean ognia - 2018-10-26

18.10.2018 3:08

reżyseria: Donovan Marsh
obsada: Gerard Butler, Gary Oldman, Billy Bob Thornton
tytuł oryginalny: Hunter Killer
Producenci kasowych przebojów: „Niezniszczalni”, „Szybcy i wściekli” oraz „Olimp w ogniu” przedstawiają ekranizację brawurowej powieści „Firing Point”. Napisana przez autora bestsellerów – Dona Keitha oraz byłego wojskowego, komandora łodzi podwodnych – George’a Wallace’a, książka była hitem sprzedażowym w USA i została okrzyknięta „gotowym materiałem na scenariusz dla hollywoodzkiej superprodukcji” (Publishers Weekly). W przeniesieniu bestsellerowego dzieła na kinowe ekrany wzięła udział plejada znakomitych aktorów, w tym: Gerard Butler („300”), laureat Oscara – Gary Oldman („Mroczny Rycerz powstaje”) oraz Common („John Wick 2). „Ocean ognia” to naszpikowana efektami specjalnymi, porywająca produkcja w duchu dzieł Toma Clancy’ego, z dynamiką i akcją rodem z serii „Call of Duty”.
Amerykański okręt z napędem atomowym – USS Arkansas, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler), dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.

Źródło: www.kino.krakow.pl

Wyleczeni - 2018-10-26

18.10.2018 3:03

reżyseria: David Freyne
obsada: Ellen Page, Sam Keeley, Tom Vaughan-Lawlor
tytuł oryginalny: The Cured
Błyskotliwy, przerażający i nowatorski w podejściu do tematyki zombie irlandzki horror o świecie po apokalipsie, w którym udało się wynaleźć antidotum na wirusa zamieniającego ludzi w zombie. Znakomicie przyjęty na festiwalu filmowym w Toronto pełnometrażowy debiut reżyserski Davida Freyne’a z nominowaną do Oscara Ellen Page („Incepcja”, „Juno”), Samem Keeleyem („Wszystkie odloty Cheyenne’a”) i Tomem Vaughan-Taylorem („Avengers: Wojna bez granic”).
Po wielu latach globalnej epidemii wirusa, zamieniającego ludzi w krwiożercze bestie, zostaje wynaleziony lek, który kładzie kres apokalipsie. Zarażeni wracają do życia, a świat staje przed problemem reintegracji byłych zombie z resztą społeczeństwa niedotkniętą zarazą. Wyleczeni traktowani są z pogardą i nienawiścią, co doprowadza do poważnych społecznych napięć i aktów przemocy. Jednym z wyleczonych jest Senan (Sam Keeley) - młody mężczyzna prześladowany wspomnieniami bestialskich czynów, który trafia pod dach swojej bratowej Abbie (Ellen Page). Jego próba powrotu do codzienności staje się coraz trudniejsza w obliczu nasilającej się społecznej opresji i agresywnych nastrojów.
Film prezentowany w kinach w ramach 3. Przeglądu Horrorów Fest Makabra.

Źródło: www.kino.krakow.pl

[22.10.2018] W cieniu drzewa

18.10.2018 0:00

Islandzki kandydat do Oscara - komedia o absurdalnej sąsiedzkiej wojnie o drzewo, od twórców hitu "Barany. Islandzka opowieść". Sąsiadów się nie wybiera! Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może...

Źródło: datapremiery.pl

Europejska jesień i zima w HBO - jest z czego wybierać!

17.10.2018 12:05

W nadchodzącej jesienno-zimowej ramówce widzowie będą mogli zobaczyć aż pięć nowych europejskich seriali wyprodukowanych przez HBO. Wśród nich znajdą się m.in. polski serial Ślepnąc od świateł, rumuńsko-niemiecki Hackerville oraz chorwacki Sukces w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danisa Tanovića.

Źródło: fdb.pl

Festiwalowy hit Pawła Pawlikowskiego już na DVD. "Zimna wojna" w sklepach od 18 października

16.10.2018 10:09

Głośny film Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film Ida, nominowany do Złotej Palmy i nagrodzony za najlepszą reżyserię na 71. MFF w Cannes...

Źródło: film.wp.pl

Zbigniew Rybczyński: Robienie filmów jest moją pasją

15.10.2018 21:07


Sztuka robienia filmów jest moją pasją. Wykorzystuję do tego nowoczesne narzędzia - powiedział Zbigniew Rybczyński, mieszkający w Arizonie laureat Oscara za animowany krótki metraż "Tango". Nawiązał też do pracy we wrocławskim CeTA skąd, jak mówi, po oskarżeniu o korupcję został usunięty.

Źródło: film.interia.pl

Se-ma-for to legenda polskiej animacji. Studio zostało zajęte przez komorników

15.10.2018 21:05

Se-ma-for to łódzkie studio, które dało nam takie kreskówki jak Miś Uszatek czy Kot Filemon. Z uwagi na długo spółki komornicy przejęli wszystko co do niego należało.Se-ma-for jako państwowe studio działało do 1999 roku, a potem dalej tworzyło animacje już jako prywatna firma. Zakończyło się to Oscarem dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego Piotruś i wilk, którego wręczono w 2007 roku. Jak donosi TVN24 spółka, do której należy Se-ma-for- ma ogromne długi i listę wierzycieli. To właśnie...

Tagi: Oscary, Miś, TVN
Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami