Wiadomości z tagiem Quentin Tarantino  RSS
Ennio Morricone nazwał Tarantino kretynem? Kompozytor dementuje doniesienia

11.11.2018 20:02

W sieci pojawiły się informacje jakoby żywa legenda kina Ennio Morricone bardzo ostro krytykował Quentina Tarantino. Kompozytor opublikował oświadczenia wyjaśniające i dementujące te szokujące informacje.Ennio Morricone nie był dziś gościem krzykliwych nagłówków z uwagi na swoje 90. urodziny. Media popkulturowe opublikowały niepochlebny komentarz kompozytora na temat Quentina Tarantino, który miał pochodzić z wywiadu dla magazynu Playboy w Niemczech. W nim też miał powiedzieć, że Tarantino jest kretynem, a jego filmy to śmiecie. Były tam...

Źródło: naekranie.pl

Morricone: Tarantino to kretyn

11.11.2018 9:08

W grudniowym numerze niemieckiego "Playboya" znalazł się wywiad z Ennio Morricone. Legendarny kompozytor w bezpardonowy sposób skrytykował w nim Quentina Tarantino, nazywając go "kretynem", a jego filmy "śmieciami". Przypomnijmy, że za muzykę do jednego z nich - "Nienawistnej ósemki" - w 2016 roku Włoch zdobył Oscara. - Tarantino jest całkowicie chaotyczny. Nie zastanawia się nad tym, co mówi.

Źródło: www.filmweb.pl

Rafał Zawierucha: Polak, który zagrał u Quentina Tarantino

07.11.2018 10:05


W najnowszym filmie Quentina Tarantino Rafał Zawierucha wcielił się w rolę młodego Romana Polańskiego. Jak udało mu się wziąć udział w produkcji? Aktor opowiedział o swojej wielkiej przygodzie w Hollywood. Jakie uczucia towarzyszyły mu, gdy dowiedział się, że dostał rolę? - Nawet teraz, jak o tym mówię, mam ciarki. To było coś na zasadzie śmiechu, płaczu, szczęścia, strachu - wyjaśnił.

Źródło: film.interia.pl

Polak o roli w filmie Tarantino. Widzowie zwrócili uwagę na jeden szczegół! [WIDEO+ZDJĘCIA]

05.11.2018 15:04

"Once Upon a Time In Hollywood" to nowa produkcja Quentina Tarantino, w której wystąpi Rafał Zawierucha. Polski aktor w hollywoodzkiej produkcji wcieli się w postać Romana Polańskiego. Zawierucha był gościem weekendowego wydania "Dzień Dobry TVN", w którym opowiadał o pracy z Tarantino. Widzowie zwrócili uwagę na jeden szczegół podczas jego rozmowy. O co chodzi?

Źródło: www.telemagazyn.pl

Dlaczego jesteśmy kreatywni? - 2018-11-16

04.11.2018 12:07

reżyseria: Hermann Vaske
tytuł oryginalny: Why Are We Creative: The Centipede's Dilemma
30 lat. 50 rozmów. Jedno pytanie.
Podczas tej niezwykłej filmowej podróży spotkamy się z największymi postaciami współczesnej kultury i popkultury. To oni mają dziś największy wpływ na to, co oglądamy, czego słuchamy, w co się ubieramy i jak myślimy.
Wszyscy odpowiedzą na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Poznamy odpowiedzi inspirujące, niektóre być może szokujące, ale też takie, które potrafią odmienić życie. Połączone stworzą fascynujący portret kilku pokoleń najbardziej wpływowych ludzi świata, zawarty w jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat.
Na ekranie zobaczymy m. in. Davida Bowie, Björk, Wima Wendersa, Yoko Ono, Angelinę Jolie, Davida Lyncha, Quentina Tarantino, Bono, Nicka Cave’a, Stephena Hawkinsa, Dalajlamę, Johna Cleese’a, Jimmy’ego Page’a, Vivienne Westwood czy Umberto Eco.

Źródło: www.kino.krakow.pl

RECENZJA: The World Is Yours

28.10.2018 19:06

Złote czasy komedii kryminalnej przypadają na lata 90. ubiegłego stulecia, gdy swoje najlepsze filmy realizował Quentin Tarantino i Guy Ritchie. Właśnie do tego drugiej próbują upodobnić się twórcy The World Is Yours. Z jakim skutkiem? Cóż, francuska komedia nigdy nie rozpieszczała moich receptorów wzrokowych. Tym razem nie jest źle, choć nie zabrakło taniego rasizmu oraz obraźliwego szowinizmu.

Źródło: fdb.pl

reklama
Kontakt z nami